fotobudka wesele

Nietypowa atrakcja

Robienie zdjęć na weselu stało się bardzo modne. Zatrudnia się profesjonalistę, który na pewno dobrze będzie podchodził do wykonywania swojej pracy. Niestety taka osoba będzie brała za to spore pienią czytaj więcej »

KLOCKI hamulcowe

Samodzielna wymiana klocków hamulcowych - czy jest możliwa?

Samodzielna wymiana klocków hamulcowych nie jest trudna, ale błędy, które można popełnić, decydując się na taką pracę, spowodować mogą, że narazimy się na spore niebezpieczeństwo. Czy warto zdecydowa czytaj więcej »

atrakcje weselne

Jakie atrakcje weselne wybrać?

Osoby, które planują ślub i wesele zapewne zastanawiają się nad tym, co zrobić żeby ta chwila była jeszcze ciekawsza i fajniejsza. Tak naprawdę ten czas tak szybko zleci, że nawet nie zauważymy, kiedy czytaj więcej »

pozycjonowanie katowice

Strona, która zarabia

Strona internetowa może zarabiać pieniądze. Wystarczy, że przyciągnie zainteresowanie wielu klientów. Wówczas zyska takie zainteresowanie i sprawi dużą przyjemność. Klienci doceniają jakość takiej st czytaj więcej »

fartuchy foliowe

Jaki fartuch foliowy najlepiej wybrać?

W wielu branżach należy przykładać dużą uwagę do sposobu zabezpieczenia przed zanieczyszczeniami z różnych źródeł. Tam, gdzie pracują ludzie, a nie dysponują odzieżą pracowniczą lub chcą ją chronić p czytaj więcej »

SZKOLENIe Z Ochrony środowiska

Szkolenie z ochrony środowiska

Każde profesjonalne szkolenie z zakresu ochrony środowiska odbywa się regularnie, jest kompleksowe i ma na celu przekazanie wszystkich istotnych informacji z zakresu prawa - przedstawienie aktów praw czytaj więcej »

tAśMA pakowa Z nadrukiem

Nadruk na taśmie

Dzisiaj można zamawiać dowolne taśmy z nadrukiem, jaki nas interesuje. To dobrze, że można wybierać to, co tylko jest nam potrzebne. Każda forma reklamy jest potrzebna, a jest taką formą, która nie czytaj więcej »

wycena środków trwałycH

Innowacyjny przedsiębiorca

Od przedsiębiorców będziemy oczywiście obecnie oczekiwać tego, że będą działać na korzyść naszego budżetu Narodowego. Teraz można zauważyć rzeczywiście funkcjonujących bardzo racjonalnie wielu doświa czytaj więcej »

Adwokat krosno

Darmowe porady

Jeśli będziemy mieli szczęście to można liczyć nawet na całkowicie darmowe porady prawne. Jest jeden dzień w roku, kiedy udziela porad prawnych za darmo. Trzeba tylko pilnować tego dnia i jeszcze u czytaj więcej »

Garaże blaszane Lubuskie

Garaże blaszane w Lubuskim

Pasjonują Cię garaże? Zastanawiasz się, który z garaży można określić zdecydowanie najlepszą decyzją? Jestem ciekawy czy podchodzimy do sprawy w dokładnie taki sam sposób. Moim zdaniem najlepszym wyb czytaj więcej »

 

Samodzielna wymiana klocków hamulcowych - czy jest możliwa?

klocki hamulcowe

Samodzielna wymiana klocków hamulcowych nie jest trudna, ale błędy, które można popełnić, decydując się na taką pracę, spowodować mogą, że narazimy się na spore niebezpieczeństwo. Czy warto zdecydować się na taką wymianę we własnym garażu? A może lepiej udać się do specjalistycznego warsztatu? Jak należy to zrobić, by nic nie popsuć? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu o układzie hamulcowym.

Układ hamulcowy zapewnia nam bezpieczeństwo

Układ hamulcowy pełni niezwykle istotną rolę w każdym pojeździe mechanicznym. To właśnie dzięki jego pracy jesteśmy w stanie przy pomocy pedlu hamulca, zatrzymać samochód lub bezpiecznie zredukować prędkość w trakcie jazdy. Sprawnie działający jest gwarantem komfortu i bezpieczeństwa. Niestety ze względu na pracę w niekorzystnych warunkach, kontrola stanu klocków i tarcz jest niezwykle ważna, bo pozwala na przeprowadzenie naprawy w odpowiednim momencie. Jest to o tyle istotne, że awaria układu hamulcowego w praktyce uniemożliwia dalszą podróż autem. Samodzielna naprawa w warunkach drogowych jest bardzo często niewykonalna. Należy więc zawczasu wykryć awarię i jak najszybciej ją zlikwidować.

Praca klocków hamulcowych polega na tarciu, które powstaje pomiędzy nimi a tarczą. Właśnie wtedy wytwarza się wysoka temperatura, która niekorzystnie wpływa na cały układ i wymaga, by do produkcji poszczególnych podzespołów wykorzystywać materiały najwyższej jakości. Całość jest z pozoru prosta w budowie, ale kluczem jest nie sama budowa, a stworzenie podzespołów charakteryzujących się ponadprzeciętną wytrzymałością na ścisk, temperaturę i wilgoć. Tylko markowe elementy układu hamulcowego zapewniają krótką drogę hamowania i pewność, że nic się samo w tej układance nie rozleci.

Właściwe dopasowanie klocków i zacisków jest kluczowe, by uzyskać pożądany efekt. Czy w razie awarii jesteśmy w stanie poradzić sobie z nią bez wizyty w warsztacie samochodowym? Oczywiście, że tak, pod warunkiem, że pod ręką będziemy mieć odpowiednie narzędzia. Kolejne akapity przedstawia jak krok po kroku wymienić https://superparts.pl/250405-klocki-hamulcowe KLOCKI hamulcowe we własnym samochodzie.

Wymiana klocków hamulcowych od A do Z

Praca przy klockach nie wymaga specjalistycznych i drogich narzędzi. Większość z nich każdy z nas posiada w swoim garażu. Przydadzą się tu klucze płaskie, oczkowe oraz jakiś dobry odrdzewiacz. Oczywiście nie obejdzie się bez nowych, najlepiej markowych klocków hamulcowych, które kupić można w każdym sklepie motoryzacyjnym. Rekomendujemy jednak wybór internetowego sklepu, gdzie dostać można firmowy asortyment w bardzo korzystnej cenie.

Cały proces, w którym wymieniamy klocki hamulcowe, ogranicza się do odkręcenia kilku śrub. Niestety, jako że narażone są one na bardzo wysoką temperaturę, która podczas intensywnego hamowania dochodzi do 700 stopni Celsjusza, mogą ulegać zapieczeniu, co zdecydowane utrudnia ich odkręcenie. To właśnie dlatego warto posiadać odrdzewiacz, który choć trochę powinien ułatwić pracę. Po odkręceniu zacisku należy starannie oczyścić miejsca, po których poruszają się klocki. Są one często mocno skorodowane, ponieważ gromadzi się tam pył i burd.

dobre klocki hamulcowe

Do tego celu można użyć szczotki drucianej oraz papieru ściernego o dużej gradacji.

Nowe klocki hamulcowe powinny wejść do środka dość łatwo, jeśli tak się nie dzieje to znak, że całość nie została odpowiednio oczyszczona. Jednym z najtrudniejszym dla amatora etapów jest wciskanie tłoczków do zacisku. Niestety bez specjalnego urządzenia w wielu modelach metody domowe mogą nie przynieść pożądanego skutku. Posiadając odpowiednie narzędzia, proces ten jest bardzo prosty i szybki. Jak uda nam się to zrobić, pozostaje wszystko poskręcać i cieszyć się nowymi klockami hamulcowymi.

Pamiętajmy, by wybierając klocki do swojego samochodu decydować się na zakup produktów gwarantujących wysoką jakość. Markowe, trochę droższe klocki zapewnią pewniejsze hamowanie w każdych warunkach. Pamiętajmy, że charakteryzują się one też zdecydowanie dłuższą żywotnością. Pomimo że za sam montaż zapłacimy więcej, to nie będziemy musieli zbyt szybko pojawiać się na kolejnej wymianie.